Račí údolí 126, Uhelná
+420 584 440 161
info@raciudoli.cz

Infrasauna

Created with Sketch.

Infrasauna s ochlazovací vanou a sprchou

Patříte mezi ty, kterým finská sauna nevyhovuje? Máte možnost vyzkoušet saunování infračervenými paprsky. Stylová wellness sauna se nachází v přízemí našeho penzionu.
Saunu lze využít samostatně nebo spolu s bylinnými lázněmi ve vanách. Je určena pro max. 4 osoby.

Uvnitř kabiny si můžete dopřát světelnou terapii a pro doladění atmosféry zvolíte tón barevného osvětlení přesně podle vaší nálady. Možnost vlastní oblíbené reprodukované hudby na svojí flešce.

Proč a jak se saunovat:

Infrasauna nemá v zásadě žádná omezení. Technologie infračerveného záření se dokonce používá v dětských inkubátorech. Cílem je prohřát organismus infrapaprsky zevnitř (zejména svaly, klouby, šlachy) podobně jako tomu je u slunečního záření. Infrasauna používá infračervené záření pro přímé prohřívání lidských tkání a to do hloubky až 4 cm. Je vhodná pro citlivější jedince, děti, alergiky, astmatiky, kardiaky a další lidi, kterým finská sauna nevyhovuje. Pro saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě, nikoli vleže. Topidla (zářiče) jsou totiž umístěna tak, aby z nich měla nejvíce užitku právě osoba sedící s chodidly na úrovni lavice.

Více o saunování:
Zatímco klasická sauna funguje na principu nepřímého působení tepla na tělo, kdy se vzduch ohřívá pomocí saunovacích kamen a ten pak ohřívá tělo, infrasauny jdou na to přímější cestou. Infrasauna se liší od klasické sauny využíváním infračerveného záření pro ohřev vzduchu i na přímý ohřev lidského těla. Funkčnost infrasauny je zajišťovaná
digitálními řídícími jednotkami. Jelikož na ohřev vzduchu stačí méně než 20 % energie z infračerveného záření, přímému ohřevu těla je věnováno 80 % infračervené energie. Díky tomu může infrasauna prohřát tělo až do hloubky cca 4 cm a to při teplotě vzduchu 40 – 60 °C, přičemž teplota vzduchu je volitelná. To znamená nejen vyšší efektivnost, ale také dostupnost saunování pro lidi s onemocněním srdce a cév a pro lidi citlivé na vysoké teploty. Infrasauna umožňuje saunování kardiakům, astmatikům, alergikům, vhodná je pro malé děti i pro ty, kteří těžce snáší vysoké teploty klasických finských saun. Infračervené záření má mnoho účinných léčebných vlivů. Díky zrychlenému oběhu krve, která obsahuje řadu léčivých látek, a zvýšené teplotě těla, je možné předejít mnohým zánětům, tiší bolesti kloubů a svalů, a dochází k aktivizování imunitního systému a zrychlení látkové výměny.
Infrasauna má také příznivý vliv na hladinu kortizolu, tzv. stresového hormonu, který se díky infračervené sauně dostává do rovnováhy. Ionizátor umístěný v kabině obohacuje vzduch, který dýcháme v infrasauně, o záporně nabité ionty. Svěžestí a čistotou se pak velmi přibližuje vzduchu vysoko v horách nebo u moře. Jeho součástí je i ozónový generátor, který dezinfikuje a působí pozitivně na lidský organismus.

infrasauna rychlebské hory

Cena dle časového limitu pro skupinu (max. 4 osoby)
Vstup do sauny 60 minut ................................ 550,-

Vstup do sauny 90 minut ................................ 800,-
Každých započtených 30 minut navíc .......... 200,-

V ceně dostáváte:
- Ručníkový a prostěradlový servis
- Pitný režim – bylinkový čaj, voda s citronem

Objednávka a rezervace termínu jsou možné online,  nebo na recepci penzionu prostřednictvím mailu: recepce@raciudoli.cz, telefonicky +420 584 440 161 nebo osobním kontaktem na místě.