Račí údolí 126, Uhelná
+420 584 440 161
info@raciudoli.cz

Venkovní finská sauna

Created with Sketch.

Venkovní finská sauna

Kombinaci romantiky a saunování nabízí naše stylová dřevěná sauna ve tvaru sudu s ochlazením v křišťálově čistém horském potoce. Krásné prostředí Račího potoka, vám zaručuje nevšední a romantický zážitek. Součástí sauny je i příjemná odpočívárna.
Sauna je určena pro 2 až 4 osoby.

Proč a jak se saunovat:
Finská sauna užívá k ohřevu lidského těla vysoké teploty (85 – 110°C). Za této situace se tělo intenzivně potí a vylučuje ze sebe škodliviny. Nahřívání střídejte s prudkým ochlazováním. Tyto cykly několikrát prostřídejte. Zpravidla si každý dobu strávenou v sauně přizpůsobuje vlastním pocitům, ale maximální doporučená doba strávená v sauně je 15 minut. Finská lázeň slouží ke zvyšování obranyschopnosti organismu a k vylučování škodlivých látek ven z těla.

Více o saunování:
Finská lázeň slouží ke zvyšování obranyschopnosti organismu a k vylučování škodlivých látek ven z těla. Střídáním tepla a ochlazení rozproudíte látkovou výměnu, krevní oběh a trénujete pružnost cév. Mezi výhody saunování patří především to, že naše tělo uvede do stavu detoxikace organismu. Použitím vysokých, avšak ještě snesitelných teplot, sauna prohřeje tělo na teplotu, která stimuluje miliony potních žláz a spustí očistný proces. Pot je tvořen převážně z vody, ale nese s sebou i drobné množství kovů, jako je nikl, olovo, měď, rtuť a množství chemikálií.

Zvýšením teploty v těle sauna spouští tzv. přirozený proces hojení a má za
následek vyplavení dávky endorfinu, neurotransmiteru navozujícího dobrou náladu.
Po saunové proceduře zpravidla zchladíme tělo ve studené vodě. Vystavení těla takovému druhu krátkodobého stresu zvyšuje hladinu endogenních detoxifikačních enzymů a hlavně růstového hormonu.

finská sauna rychleby

Cena dle časového limitu pro skupinu (max. 4 osoby)
Vstup do sauny 90 minut ..................................1.200,-
Vstup do sauny 120 minut ................................1.500,-
Každých započtených 30 minut navíc ................ 350,-

V ceně dostáváte:
• ručníkový a prostěradlový servis
• pitný režim – bylinkový čaj, voda s citronem

Objednávka a rezervace termínu jsou možné online,  nebo na recepci penzionu prostřednictvím mailu: recepce@raciudoli.cz, telefonicky +420 584 440 161 nebo osobním kontaktem na místě.