Račí údolí 126, Uhelná
+420 584 440 161
info@raciudoli.cz

Discgolf

Created with Sketch.

DiscGolf v Račím údolí

DiscGolf je skvělý sport, skvělá zábava. Není náročný, dá se snadno naučit a může ho hrát každý, bezrozdílu věku. Pravidla DiscGolfu se velmi podobají pravidlům klasického golfu. Místo míčků a holí používá DiscGolfista plastové talíře (frisbee). Ty jsou různých tvarů a váhy, díky čemuž mají různé letové vlastnosti. Frisbee se umísťují do „jamek“. Naše hřiště jich má 9. Každá „jamka" má svou infocedulku s výhozištěm - místem prvního odhozu na začátku a speciálním zařízením pro chytání disků - DiscGolfovým košem na jejím konci. Hráč, který dohraje hřiště s nejmenším počtem hodů, se  stává vítězem.

Popis hřiště

DiscGolfové hřiště našeho penzionu je i malou naučnou stezkou, neboť každé odpaliště má název jednoho ze zajímavých míst v Račím údolí. Hřiště je součástí lesoparku - klidové a odpočinkové zóny – a také tudy protéká Račí potok.

Odpaliště 1. HRÁDEK NAD DOLY – první ze tří opevněných sídel, které střežilo v dobách středověku vstup na kupeckou stezku. Ta vedla přes Račí údolí. Skutečný hrádek je mezi poli na samém začátku Račího údolí.

Odpaliště 2. SVOBODNÁ PRÁDELNA – z konce 18.-19. století, tehdy osvobozena od placení daní. Její budova se nachází v blízkosti odpaliště. Nyní rodinný dům.

Odpaliště 3. KUPECKÁ STEZKA – vedla v době středověku od Baltu směrem do vnitrozemí Čech. Kupci z Polska přiváželi sůl, jantar, drahé látky...

Odpaliště 4. ČERTOVA KAZATELNA – místo, kde se čert zjevil chudému sedlákovi a ten upsal svou duši peklu, čímž zaplatil tu nejvyšší daň. Tohle turisticky atraktivní místo se nachází cca 1 km od Penzionu Račí údolí.

Odpaliště 5. TANČÍRNA – jedno z nejkrásnějších míst Račího údolí, které musíte vidět.

Odpaliště 6. PUSTÝ ZÁMEK – druhé strážní místo kupecké stezky ze 14. století. V současnosti ztracené v lesích Račího údolí.

Odpaliště 7. SPÍCÍ NOSOROŽEC – zkamenělý nosorožec, který hlídá vstup do jeskyně nad Račím potokem pod zříceninou hradu Rychleby. Na místě odpaliště je dřevěný nosorožec.

Odpaliště 8. RYCHLEBY – hlavní strážní hrad kupecké stezky obývaný zeleným rytířem. Nyní jedno z nejnavštěvovanějších míst v Račím údolí.

Odpaliště 9. STUDÁNKA SV. ANTONÍČKA – studánka s léčivou vodou, ochraňována sv. Antoníčkem. U studánky je také kaple zasvěcena svatému Antonínovi z Padovy. Toto oblíbené místo najdete po cestě z Račího údolí do zámeckého parku Janský Vrch.

Cena a podmínky

Hosté penzionu mají vstup na hřiště zdarma.

Na recepci jsou za poplatek 50,- Kč k zapůjčení DiscGolfové disky, také obdržíte mapu s tabulku pro hru.

Pro veřejnost je DisGolfové hřiště otevřeno od 10:00 do 20:00 hod.

Pro vstup na hřiště je zapotřebí zaplatit v recepci Penzionu Račí údolí poplatek 50,- Kč za hráče (vstup není časově omezen), hráči mají také možnost zapůjčit si disky potřebné ke hře. Cena za půjčení disku je 50,- Kč, je nutné složit vratnou zálohu 200,-Kč.

Hřiště bylo vybudováno ve spolupráci s obcí Uhelná, občané obce Uhelná mají vstup na DiscGolfové hřiště zdarma.

Provozní řád DiscGolfového hřiště