DOBRODRUŽNÝ TÁBOR — Račí údolí

3. turnus (20.7.- 29.7.2021) DOBRODRUŽNÝ TÁBOR

Created with Sketch.

TÉMA: STŘEDOVĚKÉ PROKLETÍ

letní tábory rychlebské hory

 

…a najednou se ze tmy vynořil starý vypravěč. Jeho vrásčitou tvář osvítily plameny z ohniště. Pustil se do vyprávění o strašlivé události, při které nám brněly všechny kosti v těle. Právě takové jako jsi ty, potřebuje království proto, aby…. Máte kuráž dozvědět se, jak příběh pokračuje? Jste srdcem dobrodružné a zvídavé povahy? Jste natolik odvážní, abyste zvládli i nástrahy a hrůzy jednoho z nejděsivějších období historie lidstva? Prožijte s námi jeden turnus letního tábora v Račím údolí jako rytíř, lapka, kněžna či princezna, obtloustlý šlechtic nebo královský šašek. Užijte si s námi lukostřelbu, rytířský turnaj, šlechtický ples či znamenitou hostinu. Staňte se pážetem některého z místních rodů a vyřešte s námi složitou záhadu trvající už stovky let. Nablýskejte brnění, procvičte svou hbitost, osedlejte koně a vydejte se na vzrušující pouť spolu s námi.

Organizační informace:

Nezapomeňte si vzít:

Karimatka,  Klubko režného provázku, kolíčky, píšťalka • Psací potřeby, pastelky/fixy, oblíbené hry, karty apod.  • Pohledy se známkou a nadepsanou adresou (menší děti) • Staré látky pro výrobu středověkých oděvů/ připravený středověký oděv 

Kapacita tohoto turnusu je cca 80 dětí.  
Děti budou ubytovány v chatkách – všichni musí mít spací pytel.

Nástup na tábor je v úterý    20.7.2021 od 14:00 do 15:00 hod
Odjezd z tábora je v čtvrtek 29.7.2021 od 9:30 do 11:00 hod 

DOPORUČENÝ SEZNAM VĚCÍ POTŘEBNÝCH PRO POBYT:
· Spací pytel, polštářek
· Plastovou láhev na pití
· Pokrývku hlavy
· Hygienické potřeby (kartáček na zuby, zubní pastu, mýdlo, šampón, krém na obličej, krém na opalování, jelení lůj, repelent proti klíšťatům a hmyzu, hyg. vložky, kapesníky, hřeben),
· 2x Pevnou obuv
· Šátek (nutný na hry)
· Malý batůžek na výlety
· 2x ručník
· Karimatka
· Pytel na špinavé věci
· Sprej na nohy (do bot)
· Spodní prádlo v dostatečném množství (9 dnů)
· Ponožky obyčejné a 1x teplé (9 dnů)
· Trička s krátkým rukávem a dlouhým rukávem (nebo košile)
· Dlouhé kalhoty, tepláky
· Kraťasy
· Svetr (mikinu)
· Větrovku nebo jinou šusťákovou bundu
· Oblečení na spaní (tepláková souprava)
· Plavky
· Sandály
· Holínky (nepromokavou obuv)
· Pláštěnku nebo nepromokavou bundu
· Klubko režného provázku, kolíčky, píšťalka
· Psací potřeby, pastelky/fixy, oblíbené hry, karty apod.
· Kapesné dle uvážení rodičů
· Pohledy se známkou a nadepsanou adresou (menší děti)
· Staré látky pro výrobu středověkých oděvů/ připravený středověký oděv

Pravidelně užívané léky se při příjezdu nahlásí a předají zdravotnici tábora

DOPORUČUJEME VŠECHNY VĚCI PODEPSAT POPISOVAČEM NEBO PROPISKOU.

CO URČITĚ NEDOPORUČUJEME BRÁT NA TÁBOR:
· mobilní telefony, tablety a jinou elektroniku (mp3 přehrávače, fotoaparáty), šperky, další cenné a drahé věci.

ZA CENNÉ VĚCI, PENÍZE ANI MOBILNÍ TELEFONY VEDENÍ TÁBORA NENESE ODPOVĚDNOST V PŘÍPADĚ JEJICH POŠKOZENÍ NEBO ZTRÁTY.
PENÍZE MŮŽE MÍT DÍTĚ ULOŽENY BĚHEM TÁBORA U SVÉHO VEDOUCÍHO.


Vybavení dítěte na tábor je třeba přizpůsobit podmínkám tábora. Děti se naprostou většinu času budou pohybovat v přírodě, proto doporučujeme využít především starší oděv a odchozenou obuv.
Obuv, kterou je dítě na tábor vybaveno, by měla být pohodlná, doporučujeme nevybavovat dítě novou obuví a před odjezdem na tábor překontrolovat, zda velikost obuvi odpovídá potřebám dítěte.

Jaké to s námi bylo loni 2020


https://www.facebook.com/media/set/?vanity=raciudoli&set=a.3130739623629659

Vedoucí a tým

 

Hlavní vedoucí – Zbyněk Ketner

Jsem veselý, hravý, kamarádský, výmluvný až ukecaný, sportovně nadšený, energický a hlavně jsem připraven vás bavit na táboře v Račím údolí! Jako profesionální muzikant působím v ÚH-AČR a věnuji se výuce hry na dechové hudební nástroje. Ve volném čase působím v několika hudebních tělesech na Jesenicku a věnuji se sportu a myslivosti. Práce s dětmi a nejen s nimi se mi stala koníčkem už na vysoké škole a na konzervatoři, kdy jsem zároveň začal vyučovat na ZUŠ Javorník. Na tábor v Račím údolí jezdím jako vedoucí od roku 2017. Pravidelně organizuji akce pro děti i dospělé, jako jsou dětské dny, různé soutěže a plesy. Trávím spoustu času v přírodě Rychlebských hor a rád vás spolu s týmem vedoucích provedu jejich krásami v okolí tábora, na kterém zažijete spoustu krásných a nezapomenutelných zážitků! Těším se na vás!

Kontakt: 778046401

Mail: ZKetner@seznam.cz 

 

Zdravotnice – Markéta Zetochová

Ahoj jmenuji se Markéta. Vystudovala jsem střední zdravotnickou školu v Olomouci. Dále jsem dokončila kurz zdravotníka na zotavovací akce pro děti. Nyní pracuji jako odběrová sestra. Od roku 2015 pravidelně trávím každé léto na táborech v Račím údolí jako zdravotnice, nebo vedoucí, už si ani neumím představit, že by to bylo jinak. Práce s dětmi, ať už na táborech, nebo v minulosti jako au-pair v Anglii a příležitostné hlídání dětí mě neskutečně baví. Ráda se podílím na táborovém programu, od samotné přípravy až do vyvrcholení a užití si her s dětmi. Na večery u ohně se špekáčkem a kytarou se vždy těším celý rok. Ráda s dětmi přespím pod širým nebem, užiji si přebrodění potoka i večerní předčítání pohádek na dobrou noc. Těším se na vás, že si letošní Středověk užijeme společně.

Kontakt: 722044096

Mail: 31marketa@email.cz

 

Oddíloví vedoucí:

Hana Vašíčková

Pracuji jako učitelka na Základní umělecké škole v Jeseníku a Javorníku, kde vyučuji hru na klavír a keyboard. Nejvíce zkušeností, týkajících se práce s dětmi i dospělými, organizace různých akcí, soutěží a zábavného programu, jsem získala, zejména díky spolupráci s brněnským rádiem Krokodýl, v jehož promo týmu jsem působila přes 8 let. Na tábory jsem jezdila jako dítě pravidelně každé léto, takže když se mi pak naskytla příležitost dělat vedoucí, vůbec jsem neváhala. V Račáku působím jako vedoucí od roku 2016. Nádherné prostředí Račího údolí mě spolu s dětmi vždy nabije energií, a proto se na letošní turnus, plný zábavy a nevšedních zážitků, opět moc těším!

Jiří Svoboda

V Račím Údolí budu letos působit šestým rokem, ale tábory jsou součástí mého života již od pěti let. Přes dlouholetou věrnost skautingu jsem vyzkoušel i jiné druhy táborů, a to nejen jako účastník, ale i přes praktikanta nebo instruktora odborných činností, až po vedoucího, a to nejen v České republice, ale i za jejími hranicemi. Mám velmi rád přírodu, a proto se věnuji a zaměřuji na soužití s ní, což obnáší vše od teoretických vědomostí jak se v ní orientovat, až po praktické dovednosti jak v ní “přežít”. Abych o kouzlo táborů, jak na mě působí už od malička, nepřišel a mohl tak v sobě alespoň částečně zachránit dětství, které tak neradi opouštíme, rozhodl jsem se věnovat dětství i profesně. Během studia na Pedagogické fakultě v Ostravě jsem se před deseti lety stal součástí učitelského sboru na Základní umělecké škole Jeseník a o pár let později i Javorník. Také jsem vyučoval na ZŠ Hudební výchovu a dvě léta jsem dostal možnost si vyzkoušet být vedoucí a instruktor na táborech v USA. Lidé by si nejspíš řekli, že po deseti měsících školního roku bude tábor tím posledním místem, které by učitel hledal na odpočinek. Najdou se však výjimky, které odpočívají svou profesí, a to je pak deset měsíců málo. O takové výjimky se pak starají tábory podobné Račímu Údolí. Zde se mohou realizovat a načerpat energii na další školní rok a navíc dětem vytvořit minimálně tak dobré tábory, které zanechaly mnoho krásných vzpomínek a zážitků i nám.

Aneta Kratochvílová

Jsem studentka vysoké školy oboru psychologie. Působím jako vedoucí Taneční školy Anety Kratochvílové. Jsem také národní porotkyní v taneční asocicaci CMA. Mezi mé oblíbené činnosti patří pořádání dětských zážitkových táborů. Práce s dětmi mi přináší mnoho pozitivní energie a radosti.

https://www.facebook.com/aneta.kratochvilova

Martina Řeháková

Jsem studentkou maturitního ročníku střední školy TRIVIS v Prostějově. Na tábor do Račího údolí jsem jezdila už jako dítě, potom jako praktikanta a nyní jako vedoucí. V zimním období se věnuji lyžování a hlavně dětem, které ráda učím lyžovat. Mám ráda sport a nyní jsem členkou florbalového klubu v Olomouci.

https://www.facebook.com/martina.rehy83

Amálie Štrajtová

Studuju maturitní ročník gymnázia v Jeseníku, ráda se hodně směju, zkouším nové věci, poznávám lidi a jejich příběhy, píšu dopisy, objevuju nová místa (a vracím se na ta známá), koukám na hvězdy (přestože znám jediné souhvězdí), tančím, popouštím uzdu fantazii, tvořím (nejen) táborové aktivity, jsem pro každou špatnost – a úplně nejradši prostě žiju!
Moje táborová historie začala vlastně úplně náhodou roku 2013, kdy jsem si atmosféru Račího Údolí zamilovala a od té doby nebylo jediného léta, kdy bych se sem nevrátila. V Račáku jsem získala spoustu skvělých zážitků a přátelství, a těším se, že budu moci umožnit to samé i Tobě!

Nela Argirovská

Jsem studentka střední pedagogické školy v Krnově, takže práci s dětmi se věnuji téměř celý rok. Jezdit na tábory je pro mne spíše zábava než práce. Na tábory jsem jezdila jako dítě, praktikant a teď i jako vedoucí. Ze svých dětských let mám na tábory krásné vzpomínky a ty bych chtěla dopřát i všem dětem, vždyť dítětem jsme přeci jen jednou.

https://www.facebook.com/nela.argirovska

Adam Weber

Jsem student rozvojových studií na Univerzitě Palackého v Olomouci. Na tábory v Račím údolí pravidelně jezdím již od svých 6 let jako dítě, praktikant a posléze vedoucí. K mým prázdninám již tedy neodmyslitelně pobyt v Račáku patří a já tam vždy rád za malými táborníky vyrážím. Přesto, že mi je 21 let tento turnus budu v roli vedoucího již po deváté a tak můžu čerpat ze svých obsáhlých zkušeností a připravovat pro děti nezapomenutelné táborové zážitky jako jsem zažíval já. Mezi mé záliby patří hraní na kytaru, fotbal a malování.

https://www.facebook.com/AwesomeAdamWeber

 

Časový harmonogram:

7:30 budíček + rozcvička
7:45 ranní hygiena
8:00 snídaně
9:00 oddílová činnost (10:00 – svačina)
12:00 oběd
13:00 – 14:30 polední klid
14:30 oddílová činnost (15:00 svačina)
16:30 celotáborové hry
18:00 večeře
19:00 večerní program – týmové/celotáborové hry (+ druhá večeře)
21:00 osobní hygiena
22:00 večerka