Vítejte na stránkách Račího údolí

tel. 584 440 161, mobil: 777 946 373
zaměření turnusů

| Zveřejněno v Letní dětské tábory

 • 1. turnus (2.7. - 11.7.2019)
  1. turnus (2.7. - 11.7.2019)

  Labyrint: Tábor nevšedních zážitků!

  Miluješ dobrodružství? Rád/a hraješ sportovní či bojové hry? V tom případě si nenech ujít tábor nevšedních zážitků, kde na tebe čeká parta akčních vedoucích se svým našlapaným programem.

  Vyzkoušej, jaké to je zdolat skálu coby horolezec, poznej, co obnáší práce hasiče, nebo se staň poutníkem, který rozumí okolní krajině a dokáže se v ní orientovat. Týmovou soudržnost budeš moci prokázat při fotbale, vybíjené i házené. Svoji fyzičku pak při plávání, jízdě na koni nebo zumbě.

  To vše je však pouhou špičkou ledovce v porovnání s tím, jaké výzvy budeš muset překonat. Na tomto táboře nás čeká několik vzrušujících her inspirovaných populárními televizními hry a filmy.

  Jak obstojíš v pevnosti Boyard? Kolik drahých kamenů z pokladnice dokážeš získat pro svůj tým?

  Co skrývá tajemný Labyrint? Dokážeš se svým týmem najít cestu ven? Zvládnete to včas?

   

  Organizační informace:   

  Nezapomeňte si vzít: bílé tričko

  Kapacita tohoto turnusu je 90 dětí.  
  Děti budou ubytovány v chatkách (ti nejmenší v budově)  - všichni musí mít spací pytel.

  Nástup na tábor je v úterý  2.7.2019 od 14:00 do 15:00 hod

  Odjezd z tábora je ve čtvrtek 11.7.2019 od 9:30 do 11:00 hod 

   

   

  deti

  pena

   

  Číst dál...
 • 2. turnus (11.7. - 20.7.2019)
  2. turnus (11.7. - 20.7.2019)

  SPORTOVNÍ TÁBOR - ZUMBA/FOTBAL - Hry bez hranic 

  Zumba Dance letos s lektorkou Anou Marii Filo 

  Již tradičně jsme pro vás připravili tématický tábor zaměřený na tanec, pohyb a fotbal. Tento turnus je určen pro všechny zájemce o zumbu a fotbal - začátečníky i pokročilé, holky i kluky! Chceš-li si letos o prázdninách zatančit pravou zumbu - neboli moderní latinskoamerický "aerobik" s úžasnou lektorkou Anou Marii Filo z Peru, a zahrát fotbal pod vedením trenéru v čele se zkušeným Davidem Orságem, tak neváhej ani chvilku a přihlas se na náš tábor. Kromě tance a fotbalu si letos vyzkoušíme spoustu dalších netradičních her a disciplín, ve kterých budeme soutěžit, zápasit, ale především se bavit! Celý tábor navíc bude provázán tématem Hry bez hranic, kdy se budeme v čase mimo zumbu a fotbal bavit ve smíšených družstvech hrami, soutěžemi a disciplínami bez hranic. Nebudou chybět ani typické táborové aktivity jako táborák, výlety po okolí, koupání a podobně. Pokud se chcete naučit nové taneční choreografie, zdokonalit se ve fotbale a vyzkoušet si i něco nového, neváhejte a přijeďte! My už se na vás těšíme.

   

   

  Fotbalový tábor s trenérem Davidem Orsagem

  Hurá FOTBAL! A je to tady, letos najdou v Račím údolí své místo i milovníci fotbalu. Zatím co holky budou tančit Zumbu, kluci budou 

  svádět nelítostné boje na travnatém hřišti o co nejvíce míčů v bráně protihráčů. Zkušení fotbaloví trenéři za pomoci nejrůznějších tréninkových pomůcek a taktik povedou děti zábavnou cestou k zlepšení­ jejich fotbalových dovedností­. Bude to opravdové fotbalové soustředění pro zkušené hráče, ale i pro začátečníky, kteří by se v budoucnosti rádi stali zářící fotbalovou hvězdou! Zkušení hráči budou mít šanci si vylepšit brilantní formu. Nováčci budou mít možnost naučit se základy taktiky i týmové spolupráce a zvýší své šance na budoucí hráčské úspěchy.

  david o

   

  Organizační informace: 

  Nezapomeňte si vzít holky - pohodlné oblečení a obuv na výuku tanců, taneční kostým na večerní tanec a soutěž. Kluci -fotbalový dres (tričko, kraťasy), chráníče, štulpny, kopačky, tenisky a pokud máte, tak fotbalový míč (podepsaný). Všichni lahev na pití! Šátek, bílé tričko na barvení, baterku, psací potřeby, pokud máte, tak zpěvník k táboráku (Já, písnička)

  Kapacita tohoto turnusu je cca 100 dětí.  
  Děti budou ubytovány v chatkách i budově - všichni musí mít spací pytel.

  Nástup na tábor je ve čtvrtek  11.7.2019 od 14:00 do 15:00 hod

  Odjezd z tábora je v sobotu 20.7.2019 od 9:30 do 11:00 hod 

  Jaké to s námi bylo loni 2018:

  Fotografie z 2. turnusu

  https://www.facebook.com/pg/raciudoli/photos/?tab=album&album_id=1800939576609677

   

  zum  zumba

   

   

  Číst dál...
 • 3. turnus (20.7. - 29.7.2019)
  3. turnus (20.7. - 29.7.2019)

  DOTEKY MATKY ZEMĚ

  Přírodní tábor – osvojení waldorfských principů – jak žít permakulturně

  „Zažíj svět “DOTEKEM.” Znáš ten pocit, když se ráno probudíš a projdeš se bosíma nohama po trávě v ranní rose? Baví Tě nebo toužíš si zkusit ruční práce a tvoření z přírodních materiálů jako je vlna, dřevo, plody, semena, hlína a kameny? Upéct si svůj chléb? Vyrobit cihly z hlíny a slámi a postavit, třeba malý hrad? Naučit se pečovat o domácí zvířátka jako jsou ovečky, kozy, králíčci či koně? Poznávat léčivé bylinky, stromy a zvířátka v lese? Chceš zažít dobrodružství a zkoumat naši Zemi? Objevíš nové věci, zpěv i tanec. Jestli Tě něco z toho zaujalo a chceš poznat nevšední zážitky, tak je tento tábor právě pro Tebe!“

  Naším cílem bude dětem ukázat, jak je důležité soužití s přírodou. Naši vedoucí tábor povedou v duchu pincipů waldorfské pedagogiky. Budeme se snažit opět oživit naši fantazi a kreativitu. Naučí se pomáhat si mezi sebou a utvářet nová přátelství založená na empatii. Mohou si odnest největší dar, a to je zkušenost a zážitek.

  A trochu jinak:  

  Chtěl bys zažít něco unikátního? Něco, co městský každodenní život jen stěží může nabídnout. Prohloubit si vztah k matce přírodě. Poznávat a objevovat blízké i vzdálené vazby, které doprovází každodenní život všech bytostí na zemi. Naučit se vnímat souvislosti a provázanost hlavních elementů naší země, jako je země, voda, vzduch, oheň a éter.
  Rozvinout naši tvořivost s prvky, které nám Země nabídne v prostoru, v kterém se budeme pohybovat, jako je dřevo, hlína, rostliny atd.. Ukážeme si jak se v přírodě pohybovat, ctít ji, chránit ji i sebe samé. Jak si v lese zaopatřit základní životní potřeby jako je voda, jídlo, teplo, přístřeší a bezpečí. Také jak pečovat a vnímat o své tělo a duši stejně jako, jak pečovat o druhé bytosti a spravedlivě se dělit. Vyzkoušet si a najít vztah k dobrým zvykům, které nám dělají život kvalitnějším a šťastnějším. Budeme se radovat, tančit, zpívat a hrát. Proplouvat přirozeně časem a prostorem. Učit se být a udržet si štěstí. Dělat to, co nás šťastnými činí. 
  Být k sobě i k ostatním laskavý a umět projevovat své pocity i lásku.
  Učit se vděku a pokory, stejně tak i naslouchat sobě i blízkým.
  Pokud v tobě, alespoň část z toho, co je zde psáno, probouzí touhu poznat to, tak neváhej a přijeď za námi do Račího údolí v Rychlebských horách, kde teprv opravdu poznáš o čem to vlastně je! :) 

  Co je to waldorfská pedagogika  

  proč přiblížit permakultůru dětem 

   tvoření

  Organizační informace: 

  Kapacita tohoto turnusu je cca 40 dětí.

  Děti budou ubytovány v budově - všichni musí mít spací pytel.

  Nástup na tábor je v sobotu 20.7.2019 od 14:00 do 15:00 hod

  Odjezd z tábora je v pondělí 29.7.2019 od 9:30 do 11:00 hod 

  stopy trika zahrádka

   

  Číst dál...
 • 4. turnus (29.7. - 7.8.2019)
  4. turnus (29.7. - 7.8.2019)

  HUNGER GAMES (Hladové hry) -OBSAZENO

   

  Jste hladoví po dalším strhujícím táboru v Račáku? Nebudeš mít jen hlad, budeš přímo nenasytný po dobrodružství a budou se Ti sbíhat sliny na každý nový den, který spolu prožijeme.

  Ocitneme se na nové zemi Panem, která vstala z popela po ničivé přírodní katastrofě. Panem ovládá bohaté, mocné, pompézní a nablýskané hlavní město Kapitol, jenž tvrdými zákroky
  a opatřeními nutí k poslušnosti 13 okolních krajů, které jsou mu podřízeny.Kapitol vládne tvrdou rukou, a to se krajům nelíbí, a proto povstanou. Kapitolu se povede kraje uklidnit, ale jako trest za rebelie zničí a vyhladí třináctý kraj a ve zbývajících krajích zavede, že je každoročně v každém kraji losem vybrána jedna dívka a jeden chlapec, takzvaní splátci, kteří se zúčastní v přímém přenosu Hladových her, odehrávajících se v aréně plných dobrodružných, ale nelehkých nástrah. Staneš se právě Ty vítězem 74. ročníku tohoto podivného klání? Pokud s námi podstoupíš přípravný výcvik, budeš mít dobře našlápnuto k tomu, aby ses domů vrátil s vavříny bohatství a slávy.

  Navíc ani nám se nelíbí tvrdá vláda Kapitolu a potřebujeme Tě k tomu, abys nám pomohl toto zlo zastavit, plánujeme vzpouru, ale je nás pořád málo!

  Téma je inspirováno podle knižní trilogie Hunger Games (Hladové hry) od autorky Suzanne Collinsové. Pod stejným názvem bylo dílo i zfilmováno, tak se můžeš hodit do obrazu a navíc uděláš paní učitelce radost příspěvkem do čtenářského deníku.

   

  Organizační informace:  

  Kapacita tohoto turnusu je cca 100 dětí.  

  Děti budou ubytovány v budově i chatkách. Všichni musí mít spací pytel.

  Nástup na tábor je v pondělí 29.7.2019 od 14:00 do 15:00 hod
  Odjezd z tábora je ve středu 7.8.2019 od 9:30 do 11:00 hod

   

  Jaké to bylo s námi loni 2018:

  Fotografie ze 4. turnusu

  https://www.facebook.com/pg/raciudoli/photos/?tab=album&album_id=1817524921617809


   P8100756  P8050275 P8010066

  Číst dál...
 • 5. turnus (7.8. - 16.8.2019)
  5. turnus (7.8. - 16.8.2019)

  "DOTEKY"  VÝTVARNÝ TÁBOR – PRŮLET ČASEM

  Tvoření, malování, výroba z hlíny, sport a soutěže, to vše prožiješ na táboře s názvem „DOTEKY“, kterým dětem připomene, jak je tvoření a práce rukama důležitá. Děti čeká spousta oblíbených celotáborových a týmových her, soutěží, přátelství, legrace, sportu, tvoření a „doteků“ přírody. Tak zabalte si kufry, pořádnou dávku odvahy a vyrážíme na cestu časem!  Zábavnou formou se dotkneme minulosti, přítomnosti i budoucnosti. Mimo jiné budeme s dětmi sportovat, zahrajeme si fotbal, vybíjenou, házenou, budeme plavat, jezdit na koni a cvičit Zumbu. Budeme také chodit do přírody a poznávat krásy Rychlebských hor. Vyrobí e si trička, ozdoby a  mnoho dalšího. Zažijte neopakovatelný táborový zážitek opravdu na dotek!

  Organizační informace: 

  Kapacita tohoto turnusu je  100 dětí.  
  Děti budou ubytovány v chatkách případně v budově. Všichni musí mít spací pytel.

  Nástup na tábor je ve středu 7.8.2019 od 14:00 do 15:00 hod
  Odjezd z tábora je v pátek 16.8.2019 od 9:30 do 11:00 hod

  PŘIBALTE DĚTEM ČERNÉ NEBO BÍLÉ TRIČKO, BUDOU SI JE MALOVAT!!

  Jaké to s námi bylo loni 2018:

  Fotky z 5. turnusu zde: 

  https://www.facebook.com/pg/raciudoli/photos/?tab=album&album_id=1832726060097695

   

  P8081478 10696297 737743446262634 9099542077431446500 n

   

   

  Číst dál...