Vítejte na stránkách Račího údolí

tel. 584 440 161, mobil: 777 946 373
3. turnus (20.7. - 29.7.2019)

| Zveřejněno v Zaměření turnusů

DOTEKY MATKY ZEMĚ

Přírodní tábor – osvojení waldorfských principů – jak žít permakulturně

Chtěli byste zažít něco nezapomenutelného? Po probuzení poslouchat zpěv ptáků a procházet se v ranní rose? Být v propojení s přírodou, zvířaty a sami se sebou? Zažívat dobrodružství při objevování vlastní kreativity? Tak neváhejte a pojeďte s námi objevovat krásy Rychlebských hor!
Společně si vyzkoušíme tvoření z přírodních materiálů, ruční práce, stavbu dřevěných bunkrů a hliněného hradu. Čeká nás poznávání léčivých bylinek, stromů a zvířat v lese i na farmě. Budeme tancovat, zpívat, hrát - užívat si pohyb v radosti. Vydáme se na fantastické výpravy na vlnách fantazie. Naladíme se na rytmy přírody a naučíme se vnímat vlastní tělo a uvědomovat si svůj dech a smysly a s jejich pomocí se v přírodě orientovat a být jí blíž.
Naši vedoucí jsou zkušení pedagogové pracující v souladu s principy waldorfské pedagogiky a podporující myšlenku permakultury.

 

Hlavní vedoucí -  Tereza Kmeťová

V Račím údolí působím jako vedoucí od roku 2014. V loňském roce jsem byla hlavním vedoucím tábora pro rodiče s dětmi. Pracuji jako učitelka ve waldorfské školce. Mé působení ve waldorfském školství trvá čtyři roky, měla jsem možnost dělat asistenta pedagoga, vychovatelku v družině a také učit v 1. třídě. Waldorfská pedagogika je mi velice blízká, a proto bych ji ráda šířila i dále. Mým velkým koníčkem je malování, tvoření a ruční práce. Mám ráda přírodu, a proto se s radostí vracím do tohoto krásného a úchvatného místa, kde můžeme společně prožívat nové zážitky.

Tereza žije v Olomouci.
Profesí je pedagog.
Kontakt: 776034978, mail: 

 

Zdravotník - Markéta Zetochová

Jako dítě jezdila moc ráda na tábory do Račího údolí, když trošku vyrosta začala jezdit jako praktikantka a poté co dostudovala zdravotní školu pracuje u nás jako nejmilejší zdravotník.  Práce s dětmi je pro Markétku radostí. 
Markéta je Javorníku
Studuje Zdravavotní školu
Kontakt:    722044096, mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oddílový vedoucí: 

Kuba Ivan

Tomáš Petr 

Snažím se dělat smysluplné věci, které mají nějaký přesah. Věnovat čas a energii další generaci mi smysl dává. Přesah se ukáže, až jak budou žít, jak se jim bude žít a jak se s nimi bude žít dalším bytostem na Zemi.   ... příroda, permakultura, práce se dřevem (tesař), přírodní stavitelství, sociální zemědělství, psychologie, historie ...

Mgr. Klára Červinková

Klára pochází z podhůří Nízkého Jeseníku, vyrůstala blízko lesa a zvířat a příroda je pro ni velkou inspirací a celoživotní vášní. Část života trávila na táborech a víkendovkách s turistickým oddílem, kde si uvědomila, že ji baví práce s dětmi a následně vystudovala Pedagogickou fakultu v Olomouci. Při studiích působila jako dobrovolník a externí lektor v ekologickém centru Sluňákov, spolupracovala s Hnutím Duha a Hnutím Brontosaurus, pracovala jak doučovatel a koordinátor v Rodinném centru U Mloka, dále jako lyžařský instruktor, vedoucí na letních táborech, pracovala s dětmi z dětských domov a animátor programů pro děti s indiánskou tematikou. Zajímá se o alternativní přístupy, absolvovala kurz Respektovat a být respektován, Letní kurz waldorfské pedagogiky, kurz Práce s tělem v krizové intervenci a řadu dalších. Pracovala jako asistent, koordinátor EVVO a vedoucí zájmových kroužků a letního tábora na Waldorfské škole Olomouc. Ve volném čase ráda tvoří, maluje, zpívá, hraje, bubnuje, masíruje, tráví čas v přírodě. Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Praktikanti: 

 

Časový harmonogram:

7:30 budíček + pozdrav slunci

7:45 ranní hygiena

8:00 snídaně

10:00 svačina

9:00 - 12:00  dopolední program

12:00 oběd

13:00 - 14:00 polední klid

14:30  svačina

14:00 - 18:00 odpolední program

18:00 večeře

19:00 - 21:00  večerní program

21:00 druhá večeře

          osobní hygiena

22:00 večerka

 

 

 

 

Číst 7749 krát Naposledy změněno středa, 10 duben 2019 15:29