Vítejte na stránkách Račího údolí

tel. 584 440 161, mobil: 777 946 373
3. turnus (20.7. - 29.7.2019)

| Zveřejněno v Zaměření turnusů

DOTEKY MATKY ZEMĚ

Přírodní tábor – osvojení waldorfských principů – jak žít permakulturně

„Zažíj svět “DOTEKEM.” Znáš ten pocit, když se ráno probudíš a projdeš se bosíma nohama po trávě v ranní rose? Baví Tě nebo toužíš si zkusit ruční práce a tvoření z přírodních materiálů jako je vlna, dřevo, plody, semena, hlína a kameny? Upéct si svůj chléb? Vyrobit cihly z hlíny a slámi a postavit, třeba malý hrad? Naučit se pečovat o domácí zvířátka jako jsou ovečky, kozy, králíčci či koně? Poznávat léčivé bylinky, stromy a zvířátka v lese? Chceš zažít dobrodružství a zkoumat naši Zemi? Objevíš nové věci, zpěv i tanec. Jestli Tě něco z toho zaujalo a chceš poznat nevšední zážitky, tak je tento tábor právě pro Tebe!“

Naším cílem bude dětem ukázat, jak je důležité soužití s přírodou. Naši vedoucí tábor povedou v duchu pincipů waldorfské pedagogiky. Budeme se snažit opět oživit naši fantazi a kreativitu. Naučí se pomáhat si mezi sebou a utvářet nová přátelství založená na empatii. Mohou si odnest největší dar, a to je zkušenost a zážitek.

A trochu jinak:  

Chtěl bys zažít něco unikátního? Něco, co městský každodenní život jen stěží může nabídnout. Prohloubit si vztah k matce přírodě. Poznávat a objevovat blízké i vzdálené vazby, které doprovází každodenní život všech bytostí na zemi. Naučit se vnímat souvislosti a provázanost hlavních elementů naší země, jako je země, voda, vzduch, oheň a éter.
Rozvinout naši tvořivost s prvky, které nám Země nabídne v prostoru, v kterém se budeme pohybovat, jako je dřevo, hlína, rostliny atd.. Ukážeme si jak se v přírodě pohybovat, ctít ji, chránit ji i sebe samé. Jak si v lese zaopatřit základní životní potřeby jako je voda, jídlo, teplo, přístřeší a bezpečí. Také jak pečovat a vnímat o své tělo a duši stejně jako, jak pečovat o druhé bytosti a spravedlivě se dělit. Vyzkoušet si a najít vztah k dobrým zvykům, které nám dělají život kvalitnějším a šťastnějším. Budeme se radovat, tančit, zpívat a hrát. Proplouvat přirozeně časem a prostorem. Učit se být a udržet si štěstí. Dělat to, co nás šťastnými činí. 
Být k sobě i k ostatním laskavý a umět projevovat své pocity i lásku.
Učit se vděku a pokory, stejně tak i naslouchat sobě i blízkým.
Pokud v tobě, alespoň část z toho, co je zde psáno, probouzí touhu poznat to, tak neváhej a přijeď za námi do Račího údolí v Rychlebských horách, kde teprv opravdu poznáš o čem to vlastně je! :) 

Co je to waldorfská pedagogika  

proč přiblížit permakultůru dětem 

 tvoření

Organizační informace: 

Kapacita tohoto turnusu je cca 40 dětí.

Děti budou ubytovány v budově - všichni musí mít spací pytel.

Nástup na tábor je v sobotu 20.7.2019 od 14:00 do 15:00 hod

Odjezd z tábora je v pondělí 29.7.2019 od 9:30 do 11:00 hod 

stopy trika zahrádka

 

 

Hlavní vedoucí -  Tereza Kmeťová

 

Tereza žije v Olomouci.
Profesí je pedagog.
Kontakt: 776034978, mail: 

 

Zdravotník - Markéta Zetochová

Jako dítě jezdila moc ráda na tábory do Račího údolí, když trošku vyrosta začala jezdit jako praktikantka a poté co dostudovala zdravotní školu pracuje u nás jako nejmilejší zdravotník.  Práce s dětmi je pro Markétku radostí. 
Markéta je Javorníku
Studuje Zdravavotní školu
Kontakt:    722044096, mailTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Oddílový vedoucí: 

 

Kuba Ivan

Tomáš Petr 

Snažím se dělat smysluplné věci, které mají nějaký přesah. Věnovat čas a energii další generaci mi smysl dává. Přesah se ukáže, až jak budou žít, jak se jim bude žít a jak se s nimi bude žít dalším bytostem na Zemi.   ... příroda, permakultura, práce se dřevem (tesař), přírodní stavitelství, sociální zemědělství, psychologie, historie ...

 

Praktikanti: 

  

 

Časový harmonogram:

7:30 budíček + rozcvička

7:45 ranní hygiena

8:00 snídaně

9:00 divadelní a hudební lekce (10:00 - svačina)

12:00 oběd

13:00 - 14:00 polední klid

14:00 celotáborová činnost na tvorbě divadelního představení

15:00 svačina

16:00 celotáborové hry

18:00 večeře

19:00 tvorba divadelního představení/celotáborové hry (+ druhá večeře)

21:00 osobní hygiena

22:00 večerka

 

 

 

Číst 7173 krát Naposledy změněno pondělí, 18 únor 2019 11:05