Vítejte na stránkách Račího údolí

tel. 584 440 161, mobil: 777 946 373
Svatební kytice a výzdoba

| Zveřejněno v Svatby

Každá alespoň trošku romanticky založená nevěsta věnuje výběru svatební kytice mimořádnou pozornost. Svatební kytice má být každopádně vybrána a zvolena dle stylu vybraných svatebních šatů. Svatební kytka je doplňkem ke svatebním šatům a k nevěstě a vše společně musí tvořit příjemný a promyšlený celek. Svatební kytice je krásným doplňkem každé ženy. Je nedílnou součástí vašich svatebních šatů - živým šperkem každé nevěsty.alt

Spolupracujeme s profesionálními floristy z České republiky i Polska.

Zajistíme pro Vás:

 

  • kytice pro nevěstu, kytičky do vlasů

alt alt alt

 

  • korsáž pro ženicha, svědka, otce nevěstymenší kytice pro maminky, svědkyně, babičky

alt

  •  alt altalt

 

  • věnečky, kytice či květinové šperky pro družičky a květinové děti

alt

 alt alt

 

  • myrty, dekorace aut  

alt alt alt alt

 

  • slavnostní výzdoba svatební tabule i interiéru

alt alt alt alt 

 

  • dekorace venkovního i obřadního místa

alt             alt

 _______________________________________________________________________________________

 

Výběr barvy svatební kytice

alt

Při bílých svatebních šatech si můžete vybrat barvu květů podle vůle. Stále častěji se však objevují svatební šaty různých odstínů jako krémové či jiné pastelové barvy. Zde nezapomeňte, že jako nevěsta musíte sladit vše, co ve svatební den použijete - to znamená: barva svatebních šatů, vlasů, líčení a kytice. Nejoblíbenější barvy květů jsou bílá, krémová a lososová. Odvážnější nevěsty sáhnou i po sytých barvách jako je tmavě růžová, bordó či oranžová.

 

 

Výběr svatební kytice podle tvaru

altObecně se svatební kytky dělí na kulaté (někdy biedermeier), převislé (mohou být méně či více převislé, někdy jen do tvaru mírné kapky, někdy s delším převisem), svatební kytky tvaru zepter (kulaté na dlouhé stopce), a pak různé extravagantní svatební kytice.

 

 

Svatební kytky kulaté mohou být vytvořeny z různých typů květin, klasikou jsou však růže, kterých je nespočet druhů a barev. Mohou být kombinovány růže s jinými květy, například fréziemi, bouvardií, kalami, liliemi, eustomou a mnoha dalšími. Kulaté kytky mohou být také navázány z jiného  druhu květin -např. z kal, lilií,orchidejí, slunečnic, kopretin, tulipánů, konvalinek  atd. Obecně se kulaté kytky hodí k romantickým svatebním šatům se širokou sukní, šaty mohou být klidně více zdobené, sukně řasené, protože kytka je poměrně malá ve srovnání s ostatními a svatební šaty příliš nezakrývá. Platí, že čím zdobenější a složitější svatební šaty, tím jednodušší svatební kytka. Kulatá svatební kytice je nejoblíbenějším typem a sluší především romantickým nevěstám. Je vhodná pro drobnější, menší postavy, vyšším nevěstám se příliš nedoporučuje, působila by jako příliš malá k celkovému dojmu. Ale záleží tu také samozřejmě na šatech. Pokud jste vyšší postavy a trváte na kulaté kytici, doporučila bych prodloužit stonek svazkem trávy či nějakými ozdůbkami na drátku visícími z kytice dolů, prostě kytku nějakým způsobem dolů prodloužit. Bude to působit mnohem efektněji.

alt alt alt alt

 

Svatební kytky převislé se vážou také z různých druhů květin, mohou být jak z jednoho druhu, tak i kombinované. Mohou být komponovány do tvaru kapky, tedy menšího převisu, anebo mohou být navázány do převisu dlouhého. Takováto kytka je na zhotovení složitější, při její výrobě se používá metoda vatičkování, tedy jednotlivé květy se upevní na drát a konec se obalí navlhčenou vatičkou. Bez této metody by nebylo možné převis zhotovit. Proto i cena těchto svatebních kytic bývá vyšší a odvíjí se od složitosti té které kytky. Převislá kytky je vhodná ke svatebním šatům jednoduššího střihu - tedy šaty mají jednodušší áčkovou sukni či úzkou sukni, bez výrazného zdobení či s minimálním zdobením. Svatební kytku budete držet na úrovni sukně, tedy na hladké sukni takováto kytka vynikne. Na zdobené či řasené sukni by jednak zakryla zdobení a byla by spíše rušivým elementem. Převislá kytka je vhodná pro vyšší nevěsty, u nevěst menšího vzrůstu se doporučuje pouze v případě, že mají opravdu jednoduché šaty a kytka pak vynikne.

altaltaltalt

Svatební kytice typu "zepter" jsou poměrně jednoduché kytky, u kterých se ponechává dlouhý stonek. Mohou být navázány dokulata a drží se pak jako žezlo hlavou vzhůru, anebo mohou být navázány postupně a drží se pak přes ruku opřené o předloktí. Oblíbeným typem květů v současné době pro tento typ kytice jsou kaly. Ty už dnes seženete nejen v tradiční bílé barvě, ale také žluté, oranžové, vínové, růžové, lososové, fialové či zelené. Tento typ kytky je vhodný pro jednodušší šaty moderního, elegantního střihu, nehodí se příliš k princeznovským volánkovým romantickým šatům. Samozřejmě použít se mohou i jiné květy, např. slunečnice, ale také růže apod.

altalt alt alt

Více informací o svatbách na www.svatebni-pruvodce.cz

Číst 8684 krát Naposledy změněno pátek, 22 březen 2013 20:44